LABNET
BioTechMed na BioForum 2011, 14-05-2011

W dniach 11 – 12 maja 2011 roku odbyły się w Łodzi, w hotelu Andel’s już po raz 10 Międzynarodowe Targi BioForum. W tegorocznych targach wzięło udział ponad 80 wystawców z 20 krajów  zainteresowanych rynkiem „biotechnologicznym”. Wśród wystawców znalazły się firmy biotechnologiczne, jednostki badawcze i naukowe, firmy i instytucje działające w obszarze wspierania transferu technologii: biura patentowe, venture capital, seed capital, parki technologiczne jak również centra zaawansowanych technologii oraz inkubatory technologii.
Jednym z wystawców było również Centrum Zaawansowanych Technologii BioTechMed. W ramach tego konsorcjum na stanowisku wystawienniczym promowali się następujący partnerzy: Uniwersytet Łódzki, Europejskie Centrum Bio- i Nanotechnologii w Łodzi, Międzynarodowy Instytut PAN - Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii pod auspicjami UNESCO, Politechnika Łódzka, Łódzki Regionalny Park Naukowo Technologiczny Sp. z o.o. oraz Instytut Medycyny Pracy im. prof. dr J. Nofera.
Stoisko BioTechMed cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i zwiedzających. Podczas dwudniowej sesji wystawienniczej przeprowadzonych zostało wiele rozmów z przedstawicielami sektora biznesu i nauki. Odwiedzający zainteresowani byli profilem działaności konsorcjum oraz metodami badawczymi stosowanymi w laboratoriach partnerów BioTechMed jak również możliwościami nawiązania współpracy w zakresie wspólnych projektów badawczych. Dużym zainteresowaniem cieszył się także aktualnie powstający na terenie Technoparku nowoczesny kompleks laboratoriów - BioNanoPark.

» Powrót...

KONTAKT

Biuro Organizacyjno-Koordynacyjne
CZT BioTechMed

Agata Kaczorowska
e-mail: agata.kaczorowska@gmail.com
lub agata.kaczorowska@p.lodz.pl

Politechnika Łódzka,
ul. Stefanowskiego 1/15
90-924 Łódź,
tel. +42 6313266,
+42 6312335
fax +42 6312335

Kontakty do osób, które wcześniej zajmowały się organizacją i koordynacją
biura Konsorcjum.

Grażyna Antonowicz,
e-mail: grazyna.antonowicz@p.lodz.pl

Monika Kasieczka-Burnecka, e-mail: monika.kasieczka-burnecka@p.lodz.pl

Politechnika Łódzka,
ul. Skorupki 6/8,
90-924 Łódź,
tel. +42 6312044,
fax +42 6366021