LABNET
Zawieszenie wiechy na łódzkim BioNanoParku, 08-09-2011

W dniu 5 września na głównej konstrukcji budynku BioNanoParku zawieszona została wiecha.
Według tradycji budowlanej symbolizuje ona zakończenie ważnego etapu budowy – położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu.

W uroczystości wzięli udział członkowie rady ministrów m.in. minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maciej Banach oraz wiceminister zdrowia Adam Fronczak, a także parlamentarzyści, przedstawiciele władz Łodzi i województwa oraz środowiska akademickiego i biznesowego.
Budowa BioNanoParku idzie w imponującym tempie. Podkreślał to zarówno prezes Technoparku, Andrzej Styczeń jak i przedstawiciele władz. 30 grudnia 2010 r. podpisano umowę na budowę BioNanoParku a już następnego dnia rozstrzygnięty został przetarg na generalnego wykonawcę.

BioNanoPark będzie jednym z największych w Polsce kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej. Zostanie on podzielony na dwie części. W pierwszej znajdą się biura i sale konferencyjne dla 50 firm. W drugiej natomiast powstaną dwa specjalistyczne laboratoria – Laboratorium Biotechnologii Przemysłowej oraz Laboratorium Biofizyki Molekularnej i Nanostrukturalnej. Z laboratoriów tych będą mogły korzystać na preferencyjnych warunkach m.in. firmy farmaceutyczne, kosmetyczne, chemiczne, włókiennicze czy spożywcze.
Otwarcie BioNanoParku przewidziane jest na październik 2013 r., ale z uwagi na szybkie tempo prac możliwe jest iż zostanie on oddany do użytku wcześniej.
 

» Powrót...

KONTAKT

Biuro Organizacyjno-Koordynacyjne
CZT BioTechMed

Agata Kaczorowska
e-mail: agata.kaczorowska@gmail.com
lub agata.kaczorowska@p.lodz.pl

Politechnika Łódzka,
ul. Stefanowskiego 1/15
90-924 Łódź,
tel. +42 6313266,
+42 6312335
fax +42 6312335

Kontakty do osób, które wcześniej zajmowały się organizacją i koordynacją
biura Konsorcjum.

Grażyna Antonowicz,
e-mail: grazyna.antonowicz@p.lodz.pl

Monika Kasieczka-Burnecka, e-mail: monika.kasieczka-burnecka@p.lodz.pl

Politechnika Łódzka,
ul. Skorupki 6/8,
90-924 Łódź,
tel. +42 6312044,
fax +42 6366021