LABNET
Strefa innowacyjnych pomysłów, 05-07-2013

 Z myślą o młodych, kreatywnych mieszkańcach Łodzi w dniu 4 lipca br podpisane zostało porozumienie pomiędzy Łódzkim Regionalnym Parkiem Naukowo – Technologicznym, Politechniką Łódzką oraz Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej. Dotyczy ono stworzenia Interdyscyplinarnej Szkoły Innowacji, której zadaniem będzie pobudzenie potencjału innowacyjnej przedsiębiorczości. Osoby, które wezmą udział w Projekcie mają szansę stworzyć własne spin-offy i rozpocząć biznes w nowoczesnym centrum wdrożeniowym BioNanoPark, gdzie powstaje specjalna „Strefa Politechniki Łódzkiej”.

 
Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia zakładają, że wezmą w nim udział zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni czy też łodzianie, którzy mają własne, innowacyjne i kreatywne pomysły na biznes. Z tych osób stworzone zostaną zespoły składające się z inżynierów, medyków, marketingowców i prawników. W pierwszym etapie uczestnicy Projektu przejdą różnego rodzaju szkolenia związane z tworzeniem i zarządzaniem firmą. W kolejnym mają powstać konkretne innowacje, a najlepsze z nich przy wsparciu Aniołów Biznesu będą realizowane w BioNanoParku na terenie łódzkiego Technoparku. Ostatecznie wyselekcjonowane przedsięwzięcia mają duże szanse na rynkowy sukces. 
 
Dziś w regionie łódzkim pojawia się wiele kreatywnych pomysłów, ale nie ma zaplecza, by je zrealizować. Często ich autorzy nie mają możliwości, aby zaistnieć. Brakuje także miejsca, w którym można zweryfikować czy proponowana innowacja odniesie rynkowy sukces. Te wszystkie braki wypełnia pomysł na Interdyscyplinarną Szkołę Innowacji. Co więcej, stwarza ona warunki nie tylko na poszerzenie wiedzy na temat prowadzenia własnego biznesu czy zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań. Daje ona także możliwość sfinansowanie najlepszych przedsięwzięć poprzez pozyskanie zewnętrznych inwestorów.  Pomysł na budowę zespołów interdyscyplinarnych realizujących wspólny biznes to efekt obserwacji dokonanych przez przedstawicieli Politechniki Łódzkiej podczas pobytu na Uniwersytecie Stanforda w USA, gdzie w Dolinie Krzemowej wiele firm tworzy się na podobnych zasadach. 
 
Dla najlepszych łódzkich uczestników Projektu na terenie obiektów Technoparku w Łodzi stworzona zostanie „Strefa Politechniki Łódzkiej”, gdzie w wyjątkowo dobrych warunkach  będą mogły się rozwijać spółki spin-off. Przedstawiciele Technoparku nie ukrywają, że są w stanie stworzyć podobne strefy dla pozostałych swoich partnerów akademickich i udziałowców spółki - Uniwersytetu Łódzkiego czy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - jeśli taka inicjatywa ze strony uczelni się pojawi.
 
Osoba do kontaktu:
Marek Szeles
Grupa PRC
mail: marek.szeles@prc.pl
tel. 728 851 276
 
 
Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Technoparkiem w Łodzi, a Politechniką Łódzką w zakresie realizacji projektu: Interdyscyplinarna Szkoła Innowacji.
Od lewej: Paulina Kosmowska -  Prezes Zarządu Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej, Andrzej Styczeń - Prezes Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo - Technologicznego, prof. dr hab. inż. Piotr Kula -Prorektor ds Innowacji Politechniki Łódzkiej.
 

» Powrót...

KONTAKT

Biuro Organizacyjno-Koordynacyjne
CZT BioTechMed

Agata Kaczorowska
e-mail: agata.kaczorowska@gmail.com
lub agata.kaczorowska@p.lodz.pl

Politechnika Łódzka,
ul. Stefanowskiego 1/15
90-924 Łódź,
tel. +42 6313266,
+42 6312335
fax +42 6312335

Kontakty do osób, które wcześniej zajmowały się organizacją i koordynacją
biura Konsorcjum.

Grażyna Antonowicz,
e-mail: grazyna.antonowicz@p.lodz.pl

Monika Kasieczka-Burnecka, e-mail: monika.kasieczka-burnecka@p.lodz.pl

Politechnika Łódzka,
ul. Skorupki 6/8,
90-924 Łódź,
tel. +42 6312044,
fax +42 6366021